Itt tényleg a lét a tét. A való világban bankolunk, hitelt veszünk fel és törlesztünk, biztosítást kötünk, nyugdíjpénztárat választunk, ahol kötvények, részvények, befektetési alapok közt kell eligazodnunk. Tíz, húsz évre szóló döntéseket hozunk, legtöbbször csak mások véleményére, kedvezményes ajánlatokra alapozva.
Előbb-utóbb bankot kell választanunk, majd számlát nyitnunk. Az egyetemi ösztöndíj, a diákhitel, a fizetésünk bankszámlára érkezik. Pénzügyi termékek között kell eligazodnunk, tranzakciókat végrehajtanunk. Nyugdíjpénztárt is választanunk kell, ahol portfoliók között döntünk. Találkozunk államkötvényekkel, vállalati kötvényekkel, részvényekkel, befektetési alapokkal. Hitelt veszünk fel, befektetünk, biztosítást kötünk, sokszor 20 évre előre meghatározzuk pénzügyeinket. Mindezt többnyire megfelelő ismeret nélkül.
Egy elterjedt vélemény szerint a magyarok pénzügyi analfabéták - és valóban nagyon kevesen tájékozottak pénzügyekben. A pénzügyek nem csak közgazdászoknak szólnak! Ne hagyd magad becsapni!
Tanfolyamunkon olyan ismeretre tehetsz szert, melyet nem tanítanak iskolában, melyről nem beszélnek a pénzintézetekben. Adj esélyt magadnak – tudásod az egész család hasznára válik majd.
"Szeretjük a nemtörődöm ügyfeleket!"
- egy hazai bankigazgató